עיצוב פנים הבית

עיצוב פנים – עיצוב חדרי ילדים ותינוקות

עיצוב פנים

עיצוב פנים הוא תחום נרחב מאוד המתמקד בעיצוב חללים פנימיים של מבנים, בתים ובניינים מכל הסוגים. עיצוב פנים הוא בעצם מכלול האלמנטים במרחב החלל ושילובם כך שיתאימו אחד לשני ויצרו אווירה ספציפית. עיצוב פנים מתבצע בצורה מקצועית על ידי מעצבי פנים או אדריכלים, אך ניתן גם לבצע עיצוב פנים לבית ולחדרים שלנו לבד. עיצוב חדרי ילדים הוא תת תחום בעיצוב פנים של בתים ומתמקד בעיצוב חדרים שמתאימים לילדים בגילאים שונים ולשבים שונים בחיים.

עיצוב חדרי ילדים – סוגים שונים

כמו שהזכרנו קודם לכן, עיצוב חדרי ילדים מתמקד בעיצובים שונים של חדרים המותאמים לגילאים של הילד, עיצוב פנים של חדרי ילדים מתחלק לכמה חלקים מרכזיים – עיצוב חדרים לתינוקות, עיצוב חדרים לילדים בגילאי גן עד ליסודי ועיצוב חדרי מתבגרים. לכל אחד מסוגי החדרים יש צורך בגישה עיצוב שונה והתייחסות לפרמטרים שונים., במאמר נתייחס לעיצוב פנים של חדרי ילדים ותינוקות.

עיצוב פנים של חדרי תינוקות

עיצוב פנים של חדרי תינוקות מתמקד בעיקר בפונקציונליות והפרקטיות של החדר ומעט בעיצוב שלו. זאת מאחר והתינוק לא מייחס חשיבות רבה למראה החדר ומבלה את רוב זמנו בחדר לצורך של שינה. לכן, נרצה לעצב את חדר התינוק כך שיתאים לנו, ההורים, מבחינה פרקטית. כך לדוגמה, נציב כורסה או כיסא נוח בו נוכל לשבת עם התינוק, נשתמש באזורי אחסון רבים לאחסון בגדיו ועזרים נוספים כמו טיטולים לתינוקות, נבנה שידת החתלה ונעצב את החדר כך שהתנועה בו היא נוחה וקלה. בהתייחסות לעיצוב החדר, נשתמש בצבעים מעניינים שימשכו את תשומת ליבו את התינוק ויגרו את חושיו. לדוגמה, נוכל לעצב את התקרה בצבעים מעניינים שכן התינוק בוהה בה רוב הזמן.

עיצוב פנים של חדרי ילדים

בעיצוב פנים של חדרים לילדים בגילאי גן ויסודי חשוב לשלב גם את הפונקציונליות של החדר, הבטיחות שלו והעיצוב שלו. עצבו את החדר גם שיש בו מרחב תנועה קל ומרחב על הרצפה לצורך משחקים ותחביבים. הציבו שולחן עבודה נוח או ספרייה עליהם יוכל הילד לעסוק בתחביביו לעשות שיעורי בית בנוחות. עצבו את קירות החדר בצבעים ניטרליים שיתאימו גם כאשר הילד יתבגר ויתאימו גם כאשר תרצו להחליף את הריהוט. דאגו שהחדר בנוי בצורה בטיחותית, ללא פניות חדות וכדומה, שעלולות להיות בעייתיות לילדים בגילאי גן בעת משחק.