מטבחים

h1>מטבחים – החומרים השונים לעיצוב ושיפוץ מטבח, סוגי המגירות, צירים וידיות.

עיצוב ושיפוץ מטבחים

עיצוב ושיפוץ מטבחים הוא תחום נפוץ, עבודות שיפוץ ועיצוב של מטבחים רבים מתבצעות במסגרת שיפוצים בבית או בדירה, שכן המטבח לעתים דורש עבודות מורכבות יותר כמו עבודת אינסטלציה להתקנת הכלים הסניטריים (ברז וכיור) ועוד.. עצים מטבחים הוא גם נפוץ מאוד כחלק מקדים לשיפוצים, עיצוב מטבח משדרג את האווירה וחווית הבישול במטבח וכן את האווירה והמראה הכולל של הבית. ניתן לבצע שיפוץ ועיצוב מטבחים הן על ידי אנשי מקצוע – קבלן שיפוצים או שיפוצניק ומעצב פנים, או בצורה עצמאית על ידי שאיבת השראה מהאינטרנט לעיצוב מטבחים ומדריכים שונים לשיפוץ והתקנת המטבח.

חומרים לשיפוץ מטבחים – ארונות

קיימים חומרים רבים בהם ניתן להשתמש לשיפוץ מטבחים, כמו כן ישנם חלקים רבים למטבח הדורשים חומרים שונים. בארונות נשתמש בעץ מלא, סנדוויץ’ או MDF. עץ מלא נחשב לחומר יוקרתי ויקר, הוא עמיד לרטיבות, עמיד למכות, עמיד לשריטות וקל לתיקון. השימוש בעץ מלא לכל המטבח הוא לא נפוץ מאחר והעץ הוא חומר יקר, השימוש בו הוא לרוב לחלקים קטנים או עיצובים מסוימים. סנדוויץ’ הוא חומר שמורכב משכבות עץ מודבקות, בחומר זה ישנו מגוון רב של רמות איכות, החל מסנדוויץ’ לבנה או בריץ’ בנחשב לחומר איכותי מאוד ועד לסנדוויץ’ לבן או אדום שהנם איכותיים פחות. הסנדוויץ הוא חומר חזק מאוד ועמיד לשימוש בארונות המטבח. MDF הוא בעצם מסורת מודברת, הMDF נחשב לחומר זול לשימוש במטבחים, הוא מהווה פתרון קל וזול והיתרון בו הוא המחיר הנוח והקלות שבעיבודו.

חומרים לשיפוץ מטבחים – מגירות, צירים וידיות

המגירות משמשות אותנו ברוב המקרים לאחסון של כלי מטבח ודברים נוספים המשמשים אותנו בעת הבישול, האפייה או השימוש במטבח. ישנם סוגים רבים ומגוונים של מגירות – מגירות נשלפות, מגירות שקטות, מגירות בטיחותיות, מגירות בולמות ועוד סוגים משוכללים ומתקדמים יותר. קיימים גם סוגים רבים של צירים, צירים משוכללים יותר עם מנגנונים מיוחדים כמו מנגנון בלימת טריקה או סוגים פשוטים יותר וזולים יותר. כשמדובר בידיות, ישנם שלל סוגים של פרזול, צורות, סוגים וצבעים של ידיות לארונות המטבח המתאימות לסגנונות מטבחים שונים ועיצובים מגוונים.