איטום גגות

איטום גגות ביריעות ביטומניות

איטום גגות – מהו?

איטום גגות הוא תחום נרחב מאוד בימינו, כל גג דורש מערכת איטום איכותית ומקצועית בכדי למנוע חדירת של מי גשמים אל תוך החלק הפנימי של הבניין. אחת הסיבות הנפוצות ביותר לנזילות ורטיבות בחלקי הבית היא מחסור במערכת איטום גגות איכותית או כשל במערכת איטום גגות קיימת. לכן, אם נרצה להימנע מנזילות, רטיבות ועובש, עדיף לא לחכות לרגע האחרון ולדאוג לבצע איטום גגות איכותי לגג. איטום גגות מתבצע על ידי קבלן איטום, והוא בעצם משלב חומר איטום, שיטת איטום וחומרים נוספים לחיזוק ושימור. באיטום גגות מונחת שכבה של חומר המבודד נגד מים על הגג בטכניקה מיוחדת, בשילוב עם חומרים נוספים לעתים קרובות, שכבה זו מהווה מגן פיזי לגג מפני חדירת מי גשמים. קיימות שיטות רבות לאיטום גגות בימינו, שיטות וותיקות יותר כמו זיפות גגות, ושיטות חדישות יותר כמו איטום גגות ביריעות ביטומניות, בהתזת פולאריטן ועוד..

איטום גגות ביריעות ביטומניות

איטום גגות ביריעות ביטומניות היא שיטה חדישה ויעילה מאוד ביחד לשיטות אחרות בשוק, היא מאפשרת הקמת מערכת איטום גגות כוללת ומקיפה ומונעת חדירת של מי גשמים בצורה אפקטיבית ומוחלטת אם מתבצעת בצורה תקינה. איטום גגות ביריעות ביטומניות מבוצע על ידי יריעות ביטומן מתועשות. קיימים סוגים רבים ומגוונים של יריעות ביטומניות, יריעות "נושמות" מחוררות, יריעות נגד שורשים, יריעות בציפוי אגרגט ועוד.. ההבדלה העיקרית בין סוגי היריעות מתבצעת לפי הפולימר המעשיר אותן.

איטום גגות ביריעות ביטומניות – סוגי יריעות

קיימים שני סוגים מרכזיים של יריעות המשמשות לאיטום גגות – יריעות המועשרות בפולימר מסוג APP ויריעות במועשרות בפולימר מסוג SBS. יריעות המועשרות בפולימר מסוג APP אלו הן בעצם יריעות על בסיס פלסטיק, הן מסוגלות להתרחב אך לא להתכווץ והן משווקות בשני גדלים שונים – 4 מ"מ או 5 מ"מ ו10 מטר או 6.5 מטר בהתאמה. יריעות אלו הן היריעות הנפוצות ביותר בשימוש לאיטום גגות. יריעות במועשרות בפולימר מסוג SBS אלו הן יריעות על בסיס גומי סינתטי, אלו הן יריעות שמסוגלות גם להתרחב וגם להתכווץ וגם הן בדומה ליריעות הAPP משווקות בגדלים של 4 מ"מ ו-10 מטר או 5 מ"מ ו-7.5 מטר.