איטום גגות וטכנאי מזגנים

איטום גגות וטכנאי מזגנים

איטום גגות

איטום גגות היא פעולה הכרחית כדי למנוע חדירת מים לדירות הממוקמות בדירות העליונות. וועדי הבתים מקפידים בכל שנה להזמין את קבלני האיטום ולבצע את הפעולה המהותית לתקינות הבניין כולו.
קבלני הזיפות, העוסקים באיטום גגות, מבצעים בשלב הראשון ניקיון יסודי ביותר בכל רחבי הגג כך שלא יישאר בו לכלוך או אבק. לאחר מכן מורחים את הזפת החמה בכל מרחב הגג כולל בין דודי השמש, הקולטים המדחסים וכל חפץ אחר הקיים בגג. לאחר שהזפת מתייבשת מורחים את כל הגג בסיד כדי לשמור על הזפת שלא תתקלף. אם לא מורחים סיד, הזפת מתקלפת ומאבדת את האפקטיביות שלה.
איטום גגות אפשר לבצע באמצעות חומר פולימרי חדשני . ברוב המקרים מבצעים זאת על גבי גגות חדשים אנשים בעלי ידע בכך בלבד.
שימוש ביריעות ביטומניות, זו השיטה המומלצת ביותר לאיטום גגות. צוותי איטום גגות פורסים את היריעות זו לצד זו, אחר כך מניחים שוליים על שוליים ומרתכים את החיבורים באופן קפדני כך שלא ייפתחו.
יועצי איטום גגות ממליצים לאטום בכל שנה את גג הבניין בשיטה בה בוצע האיטום בשנה הקודמת . שינוי השיטה לדוגמה מזפת ליריעות ביטומניות לא תצליח לאטום את המקום כהלכה.
איטום קירות חיצוניים וקירות פנימיים בסנפלינג

טכנאי מזגנים

טכנאי מזגנים הוא אדם בעל ידע נרחב בכל סוגי המזגנים של היצרנים השונים, באופן פעולתם ובהרכב החלפים בתוכם. התקלות המרכזיות חוזרות על עצמן, כל פעם בבית אחר ולכן הוא מחזיק במכוניתו מלאי מספיק של חלפים כדי לתת פתרונות מהירים לכל הלקוחות. אם מדובר בחלק ייחודי, ירכוש הטכנאי את החלק ולאחר מכן יתקין אותו בבית הלקוח.
טכנאי מזגנים מבצע התקנה של מזגנים שונים בבתים, משרדים ומפעלים . בכל מקום מותקן מזגן אחר על פי שיטחו של המרחב וכמות האנשים הנמצאים בו באופן קבוע . התקנת מזגן קטן מדי לא תיצור את האפקט הנחוץ, לא יהיה מספיק אוורור וקירור ולכן יש להקפיד על הגודל המתאים .
תקלה במזגן בימי הקיץ זה סיוט במדינה חמה כמו שלנו . רצוי לפנות לטכנאי מזגנים שאתם מכירים או שמעתם שהוא אמין ומקצועי כך שיתקן את התקלה ולא יצור בעיה גדולה הרבה יותר עקב חוסר הידע והניסיון שלו.
מזגנים מפסיקים לפעול עקב קצר חשמלי, מדחס או מעבה שאינם מסוגלים לעבוד יותר, פילטר מלא בלכלוך, עקב תקלה בשלט ועוד. טכנאי מזגנים בודק את כל אחת מהאפשרויות באופן מקיף ומעמיק. אם מדובר בתקלה קטנה, הוא מסדר זאת במקום . אם מדובר בתקלה גדולה המצריכה הוצאת מדחס או מעבה למעבדה יש לשקול את עלויות התיקון של חלק זה במזגן הישן מול עלות רכישת מזגן חדש באיכות משופרת ובטכנולוגיה מתקדמת ולקבל החלטה מהי הדרך העדיפה.