צבעים לקירות

צבעים לקירות– הכנת סביבת העבודה וניקוי הקיר בעת צביעת קירות

צבעים – צביעת קירות

צבעים משמשים אותנו בתחום השיפוצים והצביעה לצביעת קירות, בכדי לשנות את צבע הקיר ולעצב אותו מחדש או בכדי להסתיר פגמים שטחיים שנגרמו בקיר עם הזמן. במקרים רבים השימוש בצבעים מתבצע במסגרת שיפוצים, כמעט בכל עבודת שיפוצים מתבצעת צביעת קירות בצבעים חדשים, לרוב כי אנשים רוצים לחדש את מראה הקיר ולשנות את עיצוב הבית לטעמם. ניתן לבצע צביעת קירות בצבעים חדשים במסגרת שיפוצים, או בנפרד ממנה על ידי איש מקצוע הנקרא צבעי. ניתן גם לבצע את הצביעה לבד, בצורה עצמאית, תוך מחקר קצר באינטרנט על החומרים ושיטת העבודה.

צבעים לקירות – הכנת סביבת העבודה

אחד מהשלבים הראשונים והחשובים ביותר בצביעת קירות, הן אם זה נעשה בצורה עצמאית או על ידי צבעי, הוא פינוי סביבת העבודה וניקיון שטח העבודה. צבעים לקירות הם חומרים מלכלכים מאוד, ומעבר לכך, ריהוט ואובייקטים שונים עלולים להפריע לתנועתנו החופשית ולהגביל אותנו בצביעה בזמן העבודה. לכן, חשוב מאוד להזיז את כל הרהיטים והחפצים לחדר אחר או למרכז החדר כך שהם לא יגבילו אתכם בתנועתכם ולא יפריעו לכם בצביעה. כסו את כל החפצים והרהיטים בניילון, כולל הרצפה והשקעים בקיר, זאת מאחר וצבעים לקיר הם חומר מלכלך מאוד שמשאיר כתמים קשים להורדה. בכדי לחסוך בזמן הניקיון לאחר סיום העבודה, ובלי לא להסתכן בפגיעה והשארת כתמים על הריהוט שלכם, מומלץ לכסות את הכל בכיסוי כלשהו שיגן מפני הצבעים.

צבעים לקירות – הכנת שטח העבודה

עוד דבר שחשוב מאוד לעשות הוא לנקות את שטח העבודה – הקיר. לעתים קרובות הקירות שלנו מלאים בלכלוך שלא ממש נראה לעין, אבק, שאריות, גושים ועוד.. כל אלו יבלטו עוד יותר אם נבצע מעליהם ויפגמו באיכות הצביעה. הלכלוך על הקיר עלול אף לפגעו בגוון של הצבע ולהתערבב אתו, ובכך לפגוע בכל התהליך של צביעת הקיר. לכן, חשוב מאוד לנקות את הקיר עליו אנחנו עובדים ביסודיות ולהחליק אותו ככך האפשר מכל מיני גושים. מומלץ גם להשתמש בפריימר ייעודי לקיר לפני מריחת הצבע בכדי שהוא ישתמר בצורה טובה ויימרח בקלות.